پرش به


تصویر

ساختن.باور کردن - سونی - Sony


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1 پاسخ برای این موضوع

#1 PCMAXHW

PCMAXHW

  Pro

 • Administrators
 • 33 ارسال

ارسالی 28 September 2016 - 01:16 AM

Sony%20Brand%20-%20Audio%20%284%29.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه؛

سونی (Sony)، یکی از پر آوازه ترین و مشهور ترین کمپانی های دنیاست. به جرأت میتوان گفت، کسی نیست که در دنیا سونی را نشناسد. سونی 70 سالِ پیش در توکیوی ژاپن توسطِ Masaru Ibuka و Akio Morita با هدفِ تولید لوازم الکترونیکی، و عرضه ی آن به بازارِ جهانی تاسیس شد. سونی همواره از سال های گذشته، جزوِ تاثیر گذار ترین و برجسته ترین برند های دنیای صدا نیز به شمار میرفته.معرفیِ استاندارد های صدایی توسط این کمپانی و محصول های انقلابی از اوایِلِ دهه ی 80 میلادی تا کنون، موجِبِ شکل گرفتنِ جایگاهی مهم در ذهنِ مخاطبانِ حرفه ی بازار هدفون ها و پلیر ها شد.

 

 

 

 

زمینه ی فعالیت؛

سونی (Sony) یکی از کمپانی های بزرگِ تولید کننده ی لوازِمِ الکترونیکی است. دستگاه های بازی، تلویزیون، انواعِ دوربین های عکاسی و فیلمبرداری، انواع موبایل و دستگاه های پخشِ خانگی، انواعِ هدفون و پخش کننده ی قابِلِ حمل و... بخشِ کوچکی از اقیانوسِ دسته بندی محصولاتِ سونی را تشکیل میدهند.

 

 

 

 

هدف؛

سونی (Sony) از بدوِ تولد با هدفِ معرفیِ دقتِ تولیدِ ژاپن و عرضه ی محصولاتِ الکترونیکی ای بی نقص به بازارِ جهانی تاسیس شد. با رشدی سرسام آور، قسمتِ زیادی از این بازار را ازآنِ خود کرد و با گسترش دادنِ زمینه های فعالیتش، هر روز به هدفِ واحدش نزدیکتر شد. همچنین سونی (Sony) به طورِ مشخص یکی از ستون های اصلیِ شکل گرفتنِ بنای دنیای امروزیِ و شخصی موسیقیِ هر فرد است. به طورِ کلی، سونی در تمام زمینه های فعالیتش، تنها یک هدف را دنبال میکند آنهم ایجاد اعتماد در مخاطبانِ همان زمینه است؛ با به کار گرفتنِ بهترین ها در خط تولید هایش.

 

 

 

 

 

افتخارات:

-         هدفونِ برگزیده ی منتقدان | Sony MDR-1ABT  (Reviewed.com-2015)

 

-         بهترین پلِیِرِ سال | Sony NW-ZX2  (What HiFi?-2016)

 

-         بهترین پلِیِرِ مقرون به صرفه ی سال | Sony NWZ-A15 (What HiFi?-2016)

 

-          طراحیِ برگزیده ی سال | Sony NW-ZX2 (Good Design Award-2015)

-         و...

 

 

 

 

 

آشنایی با خانواده ی محصولات:

سونی (Sony) یک کمپانی جِنِرال در زمینه ی تولیدِ لوازمِ الکترونیکی به شمار میرود. تولیدِ انواع گوشی هوشمند، انواعِ باتری و فلش درایور، انواعِ دوربینِ فیلمبرداری و عکسبرداری،  انواع تلویزیون و سینمای خانگی و دیسک پلِیِر (Blu-ray & DVD Players)، انواعِ دستگاه بازی و انواعِ هدفون و پخش کننده ی قابِلِ حملِ موسیقی از جمله زمینه های تجارَتِ سونی محسوب میشود. در بخشِ محصولاتِ صوتی اما، سونی هدفون هایش را به طورِ کلی به دو دسته ی هدفون های هدبند (HeadBand) و هدفون های داخِلِ گوشی (In-Ear) تقسیم کرده است. سونی تمامِ هدفون هایی که هدبندشان روی سر قرار میریگرد را داخِلِ دسته بندی هدفون های هدبند قرار داده (هم هدفون های روی گوشی و هم هدفون های دورِ گوشی (On-Ear , Over-Ear Headphones)) و با توجه به تنوعِ نه چندان زیاد در مدل ها، پیچیدگیِ خاصی برای آشنایی با هدفون های این دسته بندی نخواهید داشت. سونی از آن دسته کمپانی هاست که برای محصولاتِ هر دسته بندی نامگذاریِ منظمی را در نظر نمیگیرد و محصولاتش را با نامگذاری های انحصاری به بازار عرضه میکند. این موضوع هم برای هدفون های هدبند و هم برای هدفون های داخِلِ گوشِ این کمپانی صدق میکند. سونی اِمپیلیفایر های قابِلِ حمل و رومیزی اش را هم در دسته بندی ای جدا و با نامگذاری های انحساری برای هر محصول معرفی و به بازار عرضه میکند.

 

 

 

 

 

محصولاتِ شاخِص:

سونی (Sony) محال است که در زمینه ای بدونِ تولیدِ "بهترین"، فعالیت کند. در زمینه ی هدفون ها، پلیِر ها و اِمپیلیفایر ها نیز همین قاعده رعایت شده است و تا کنون محصولاتِ پر سر و صدایی از سوی سونی برای بازارِ صدا عرضه شده.

 

 

 

 

 

 

1.     Sony NW-ZX2:

زِد ایکس 2، یکی از موفق ترین پلیر های فوق حرفه ای دنیا در ترکیبِ دنیای مدرن و نه چندان با کیفیتِ امروزیِ صدا، و دنیای کلاسیک و با کیفیتِ صدا محسوب میشود. این پلِیِر با پشتیبانی از راه های ارتباطی و استریمینگ (Streaming) مدرن، طراحی فوق العاده زیبا و یونیک، بدنه ی آلومینیومی و پنِلِ پشتیِ ساخته شده از رابِر (Rubber)، بهره گیری از بهترین مدار ها و چیپست های ممکن، حافظه ی داخلیِ 128 گیگابایتی با سرعت بالا صفحه نمایِشِ لمسیِ 4 اینچی و رابِطِ کاربری بسیار روان و دوست داشتنی، به عنوانِ یکی از بهترین پلیر های قابِلِ حملِ دنیا به شمار میرود.

 

Sony NW-ZX2
Sony%20Brand%20-%20Audio%20%281%29.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

2.     Sony MDR-Z7:

این محصول به عنوان یکی از بزرگترین نگرانی های کمپانی های تولید کننده ی هدفون های فوق حرفه ای در دنیا به شمار میرود. سونی با معرفی این هدفون در سالِ 2014 هیاهوی تازه ای در دنیای هدفون های "های-اند (High-End)" پشت بسته به پا کرد. بازه ی فرکانسی خارق العاده (4 تا 100 هزار هرتز)، بدنه ی آلومینیومی، درایور های فوق العاده بزرگِ 70 میلیمتری، ای-یِرپَد های چرمیِ فوق العاده راحت برای استفاده های طولانی مدت، کیفیت ساختِ فوق العاده بالا، کابلِ بالانس شده و جک های کاور شده با طلا و طی شدنِ مراحِلِ تولید در ژاپن، تمامی دلایلی است که Z7 به واسطه ی آنها جزو بهترین های دنیا قرار میگیرد.

 

Sony MDR-Z7

Sony%20Brand%20-%20Audio%20%281%29.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.     Sony NW-ZX100:

این محصول یکی از محبوبترین پلِیِر های فوق حرفه ای دنیا است. طراحیِ بسیار جذابِ این پلیِر در کنار قیمت گذاری فوق العاده و ویژگی هایی همچون حافظه ی داخلی 128 گیگابایتی، پشتیبانی از تمامِ فرمت های صوتیِ دنیا، مجهز بودن به بلوتوث برای استریمینگِ با کیفیت موسیقی، بهره گیری از بهترین پردازنده های سیگنالِ ممکن و کیفیت ساختِ فوق العاده ی بدنه ی آلومینیومی، موجب شده تا همواره جزو برترین های لیستِ انتخابِ عاشقانِ صدا در دنیا قرار گیرد.

 

Sony NW-ZX100

 

Sony%20Brand%20-%20Audio%20%282%29.jpg

 

 

 

 

 

 

4.     Sony XBA-300AP:

این هدفونِ داخِلِ گوشیِ سونی، با مجهز شدن به سه آرماتورِ بالانس شده ی بسیار با کیفیت، توانست لقبِ بی نظیر را در رنجِ قیمتی خودش به یدک بکشد و کمپانی های سازنده ی هدفون را برای تولیدِ هدفونِ داخلِ گوشیِ با کیفیت و نه چندان گران، ترقیب کرد. اِکس بی اِی 300، با کابلِ بسیار با کیفیت و جدا شونده، طراحی بسیار زیبا و خاص، بازه ی فرکانسیِ تحتِ پوششِ حقیقتا بی رقیب در رنج قیمتیِ مشابه (5 تا 40 هزار هرتز)، راحتی در استفاده ی کم نظیر و همراه شدن با میکروفون برای استفاده برای اسمارت فون ها و پلیر های حرفه ای، نشان داده که لیاقَتِ لقبی که به یدک میکشد را دارد.

 

 

Sony XBA-300AP

Sony%20Brand%20-%20Audio%20%283%29.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

5.     Sony MDR-100AAP:

یکی از موفق ترین هدفون های دنیا در ترکیبِ صحیحِ طراحی مدرن و صدای اصولی و صحیح به شمار میرود. سونی با طراحی بسیار زیبا و مدرنِ این هدفون و عرضه ی آن در 5 رنگِ بسیار بسیار زیبا و چشم نواز، تلاش دارد تا هدفون را به بخشی از پوششِ افرادِ در جامعه تبدیل کند. سونی با به کار بردن یک درایورِ بزرگ و با کیفیتِ 1.57 اینچی با پوشش بازه ی فوق العاده ی 5 تا 60 هزار هرتز، یکی از صحیح ترین ترکیب های استاندارد های دنیای صدا و استاندارد های سلایقِ امروزی را پدید آورده است. زانویی های تا شونده برای حمل و نقلِ آسان، کیفیت ساختِ بسیار عالی و بنده ی مقاوم و مجهز بودن به میکروفون برای انجامِ مکالمات روزمره ی باکیفیت، از دیگر مهر های تاییدی است که میتوان به محبوبیت و موفقیتِ این هدفون در بازار زد.

 

 

Sony MDR-100AAP

Sony%20Brand%20-%20Audio%20%285%29.jpg

 

 

 

 

 

 

 

سونی (Sony) در چند خط:

سونی از معدود کمپانی های دنیا است که با حک شدنهِ نامش بر روی هر محصولی احساس اعتمادِ خاصی به خریدار القا میشود. سونی اثبات شده در بازارِ جهانی و در ذهنِ مخطبانِ دنیای لوازمِ الکترونیکی است. همواره با بردنِ جوایزِ مختلف در مسابقاتِ مختلف این رتبه و اعتبار برای سونی حفظ شده و با حفظ کیفیت و دقت در تولید، جایگاهِ خودَش را در ذهنِ مخاطبانش برجسته تر کرده.#2 xavi

xavi

  Newbie

 • Members
 • ستاره
 • 3 ارسال

ارسالی 18 December 2017 - 02:13 PM

سلام

 

سونی بهترین برند تو دنیا هست...


 • 0
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی